آیا برای فرزند پسر من ،دوست داشتن لباس و اسباب بازی های دخترانه طبیعی است؟

فرزند پسرشما در حال یادگیری است و قسمتی از این یادگیری تجربه کردن نقش های خیالی است.ر واقع پوشیدن لباس برای اجرای نقش هایی همچون مادر، پدر یا یک شاهزاده خانم برای کودک شما در این سن و سال امری طبیعی محسوب می شود
ادامه ...

آیا داشتن دوست خیالی برای کودکان طبیعی است؟

اگر به دنیای کودک خود راه پیدا کنید و دوست خیالی اش را بپذیرد، کودکتان بیشتر شما را دوست خواهد داشت. پس اجازه دهید کودکتان از بودن با دوست خود لذت ببرد. احتمالاً این حالت تا 5 سالگی، از کودک شما دور می شود
ادامه ...

چگونه در دوران بلوغ به فرزندم کمک کنم؟

دوران بلوغ، دوران رشد و تغییرات در کودکان است و همچنین زمانی است برای تحمل فشار روانی . نوجوانان در این دوران نگرانیها و پرسش هایی درباره بدنشان دارند. در این دوره آنها به طور فزاینده ای گوشه گیر شده و به تدریج شروع به فاصله گرفتن و دور کردن خودشان از خانواده هایشان می کنند.
ادامه ...

روابط پدر و مادر پس از تولد کودک

پس از تولد کودک، رضایت زناشویی زوجین کاهش پیدا می کند که این قضیه از لحاظ عاطفی روی کودک تأثیر می گذارد البته هستند والدینی که روابط خود را حفظ می کنند و فرزندانی قوی دارند .
ادامه ...

همه چیز در مورد اثرات شگفت انگیز موسیقی بر کودک و نوزادتان

موسیقی می تواند خلق و خوی کودک را تغییر داده، کارکرد مغز کودک را تقویت کند و به تقویت مهارت های کلامی کودک کمک نماید. در واقع موسیقی نوزاد شما را با کلمات و قافیه های بیشتری آشنا می کند
ادامه ...

دردسرهای کودکان در دید و بازدید و مهمانی ها

دردسرهای کودکان در دید و بازدید و مهانی ها از مشکلاتی است که والدین با آن رو به رو هستند که به منظور حل آن راه حل های موثری ارائه شده است.
ادامه ...

راهنمای سفر با نوزاد

سفر با نوزاد همواره به عنوان یکی از دغدغه های مهم خانواده ها به شمار می رود بـه طوری که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات ناشی از آن از سفر سر باز می زنند. ایـن مسئله برای افـرادی کـه تــازه دارای فرزند شده انـد و یــا فرزند آنها کوچک است بسیار نگران کننده می باشد.
ادامه ...

در نوروز به کودکانتان غر نزنید !

حضور در اجتماع، خواه ناخواه موجب تغییر در رفتار کودکان شما خواهد شد و این تغییر رفتار مشکلاتی برای والدین را به همراه خواهد داشت . در این مقاله توصیه هایی را برای والدین ارائه خواهیم داد تا با مشکلات و رفتارهای غیرقابل پیش بینی فرزاندانشان بهتر برخورد کنند .
ادامه ...

مزایا و معایب مهد کودک

امروزه توجه به امور آموزشی و پرورشی فرزندان از همان سنین کودکی اهمیت زیادی پیدا کرده است. طبیعتاً نقش مهدکودک به عنوان اولین نظام آموزشی ساختار یافته در این حوزه بسیار پر رنگ خواهد بود.
ادامه ...

بازی و آموزش از طریق نقاشی کودکان

نقاشی کودکان مانند تکلم نوعی اظهار بیان و عکس العمل است همان طوری که کودک نوپا کلماتی را بیان می کند و موضوعی را می فهماند نقاشی کودکان نیز زبان و بیان آنهااست.
ادامه ...

رشد کودک، تابعی از روابط عاطفی اوست

الگوی طبیعی رشد کودک در مراحل سنی مختلف، از اصول و قوانین مشخصی پیروی می کند، که با وجود تفاوت های فردی به طور مشترک در همه دیده می شود. دستیابی به این الگو کمک می کند، هنگامی که انحراف و یا اختلالی مشاهده شود، والدین با آگاهی از وظایف و مسئولیت هایشان برای اصلاح اقدام کنند .
ادامه ...

دیر راه افتادن کودک رابطه ای با بهره هوشی او ندارد!

یک کودک به محض آنکه از لحاظ رشدی آمادگی پیدا کند،شروع به راه رفتن می کند.در خصوص برخی ازکودکان این مرحله رشدی در 9 ماهگی و برای عده ای دیگر تا 18 ماهگی اتفاق میافتد.....
ادامه ...

تربیت کودک حرف شنو

داشتن فرزند سر به راه و حرف شنو یکی از آرزوهای تمامی پدر و مادرها است. اما کودکان گاهی از خواسته های والدین سرپیچی می کنند.نگران نباشید، با به کار گیری شیوه های صحیح فرزند پروری می توانید دلبند خود را بدون اعمال زور و خشونت که موجب آسیب های روحی در وی خواهد شد، به یک کودک حرف شنو تبدیل کنید.
ادامه ...

صبحانه ای کامل با غلات صبحانه و کورن فلکس

غلات صبحانه که در اصطلاح عامه کورن فلکس نیز نامیده میشود ،معمولا از یکی از دانه های اصلی مانند گندم، پرک ذرت، برنج، جو دوسر و یا جو درست شده اند.
ادامه ...

چرا از ورزش کودکان نباید غافل شد؟

در ورزش کودکان برنامه ریزی طوری باید صورت گیرد تا همه ابعاد وجود یک کودک را دربرگیرد.به عبارت بهتر ،همان قدر که جسم او را قوی و نیرومند می سازد فکر و روحیه اش را نیز سلامتی ببخشد. برنامه ورزشی باید مطابق سن هرکودک طرح ریزی شده و....
ادامه ...

تکنیک هایی برای کمک به انتخاب لباس کودک

لباسها بخشی از تصور انسان نسبت به خودش را تشكیل می دهند و همچنین بخشی از تصویری هستند كه انسان از خودش به دنیا نمایش می دهد
ادامه ...

چهار دست و پا رفتن کودک

رشد هر کودکی منحصر به خود اوست و هر کودک زمانی شروع به سینه خیز رفتن میکند که آمادگی داشته باشد
ادامه ...

خانواده گسسته یا پریشان

در این مقاله به دسته سوم از انواه خانواده اشاره خواهیم نمود. خانواده گسسته یا پریشان که اغلب اين خانواده ها بعلت اختلاف بين والدين ، معمولا به صورت قهر و آشتي به سر مي برند كه این مساله تاثير بسیار منفي روي كودكان مي گذارد.
ادامه ...

با پسرها اینگونه رفتار کنید - قسمت دوم

پسر خود را با حضور زنان قوی و باهوش همچون مادربزرگ، عمه، خاله، دوستان و حتی معلم ها احاطه کنید. وقتی پسرتان در طول رشد خود شاهد این باشد که زنان می توانند کارها بزرگی در زندگی انجام دهند و ....
ادامه ...

با پسرها اینگونه رفتار کنید - قسمت اول

به پسرتان بیاموزید که زورگویی و قلدری راه معقول و پسندیده‌ای برای رسیدن به خواسته‌ها نیست؛ بنابراین بهتر است برای حل مشکلاتش راه‌های منطقی و آرام را پیش گیرد تا محبوبیتش پیش اطرافیان بیشتر شود.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.