پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت اول

کودکانی که در دوران کودکی خود فعالیت بدنی و ورزشی بیشتری انجام می دهند در بزرگسالی نیز به احتمال خیلی زیاد این فعالیت ها را ادامه داده و بالغین فعال تر و در نتیجه سالم تری خواهند بود.
ادامه ...

پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت دوم

والدین گرامی به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت بدنی برای کودکان پیش از دبستان تنها به ورزش کردن آن هم ورزشهای سنگین ختم نمی شود. هرگونه برنامه ایکه شامل ورزش ساده،بازی،انجام کارهای مورد علاقه کودک مانند باغبانی،دوچرخه سواری،سنگ نوردی یا صخره نوردی و دویدن در طبیعت و.... باشد را نیز می توان فعالیت بدنی مناسب برای کودک دانست.
ادامه ...

خواص زردآلو و طرز تهیه پوره آن

بر طبق طب سنتی زردآلو دارای طبیعتی سرد و تر می باشد و در صورتی که نوع شیرین آن استفاده شود گرم تر خواهد بود. زردآلو ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و به دلیل دارا بودن قند طبیعی راحت هضم می شود.
ادامه ...

سندروم بی قراری پا در دوران بارداری

اگر احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در پای خود دارید یا فکر می کنید حرکات پای شما غیر قابل کنترل شده، احتمالاً از سندرم بی قراری پا یا RLS رنج می برید.طالعات انجام شده بر روی 600 زن باردار، بیش از 16 درصد آنان در طول دوران بارداری دارای سندروم RLS هستند
ادامه ...

آیا شیرهای طعم دار برای کودکان مضر است؟

به دلیل بازار رقابتی که بین کارخانجات تولید لبنیات وجود دارد هر روز شیرهایی با طعمهای متفاوت روانه بازار مصرف می شود. و این جاست که این سوال برای والدین مطرح می شود که آیا شیرهای طعم دار برای کودکان مضر است یا خیر؟
ادامه ...

مواد غذایی مفید در افزایش شیر مادر

به جرات می توان گفت اولین و اصلی ترین دغدغه هر مادر پس از تولد نوزادش تغذیه با شیر مادر است.نوع و کیفیت مواد غذایی مورد استفاده توسط مادر در طول دوره بعد از زایمان نه تنها در روند بهبودی خود مادر موثر می باشد بلکه به طور مستقیم بر مقدار و کیفیت شیر مادر تاثیر گذار خواهد بود.
ادامه ...

آیا آسم کودکان قابل درمان است؟

هیچ درمان کاملی برای آسم کودکان وجود ندارد، با این حال بعضی از نوزادان مبتلا به آسم فقط زمانی خس خس می کنند که دچار سرماخوردگی شده باشند یا عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی طی مدت زمانی پیشرفت کند. در کل، این گونه به نظر می رسد که آسم یک وضعیت مادام العمر است، ولی با رشد کودکتان تعداد و شدت علائم ممکن است تغییر کند
ادامه ...

آسم کودکان و عوامل بروز آن

آسم کودکان یک بیماری التهاب مزمن در ریه ها و مجراهای تنفسی است.با رعایت نکات بهداشتی و درمانی می توانید از بروز حملات آسمی به کودک جلوگیری کنید. با استفاده از دارو و آموزش مناسب و پیگیری منظم پزشکی، اکثر کودکان آسمی مشکلی نخواهند داشت
ادامه ...

پیشگیری از ابتلای نوزاد به اوتیسم در دوران بارداری

مطالعات اخیرحاکی از این باور است که با داشتن رژیم غذاای مناسب و رعایت یک سری نکات میتوان از تولد نوزاد مبتلا به اوتیسم پیشگیری کرد.
ادامه ...

دلیل عمده تغییر رنگ دندان کودک

دلیل عمده ای که دندان کودک زرد یا نارنجی به نظر می رسد اینست که به درستی تمیز نشده اند و لایه ای از جرم که ناشی از باقی مانده مواد غذایی است روی دندان ها را پوشانده است
ادامه ...

عفونت ادراری در کودکان

عفونت ادراری یکی از بیماریهای شایع در بین کودکان است که در دختران بیشتر از پسران مشاهده می شود.عفونت ادراری به دو گروه عفونت مثانه و عفونت کلیه تقسیم بندی میشود. عفونت مثانه شایع تر بوده و به درمان راحت تر پاسخ می دهد در حالیکه عفونت کلیه پرخطر بوده و با عوارض زیادی همراه است.
ادامه ...

چگونه بر مشکل اصلاح موی کودک غلبه کنیم؟

اصلاح موی کودک یکی از مشکلاتی است که پدر و مادرها با آن دست به گریبان هستند و کوتاه کردن موی کودک در خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یک معضل است. بسیاری از والدین سوال می کنند که چگونه می توان مشکلات آرایشگاه کودک را کاهش داد و بدون دغدغه اقدام به اصلاح موی کودک کرد.
ادامه ...

آلرژی فصلی و آلرژی بهاری در کودکان

آلرژی بهاری و فصلی کودکان از واکنش های سیستم دفاعی بدن می باشد که بروز آن ممکن است، برای فرد مشکلات متعددی را به همراه آورد.
ادامه ...

از چه زمانی میتوان به کودکان آجیل داد؟

در نوروز مصرف آجیل در اکثر خانواده ها روند افزایشی پیدا می کند و والدین نگران این موضوع هستند که مصرف زیاد آجیل برای کودکان میتواند مضر باشد و موجب آسیب به دستگاه گوارشی و دیگر اندام های کودک شود یا خیر؟
ادامه ...

خواص سنجد برای کودکان

گوشتش گوشت می‌آورد، استخوانش استخوان می‌رویاند و پوستش پوست آور است.
ادامه ...

رشد کودک

آیا شما هم وقتی کودکتان در خواب است دست و پای او را اندازه می گیرید و آرزو می کنید که هر شب رشد کودک بیشتر شود؟
ادامه ...

شیر بادام و خواص بی نظیر آن

شیر بادام نوشیدنی بسیار مقوی برای کودکان و بزرگسالان است که هم به صورت تنهایی و هم در ترکیب با سایر نوشیدنی ها قابل مصرف می باشد.
ادامه ...

الگوی رشد دندان کودک

الگوی رشد دندان در هر کودک بسیار متفاوت است.اما به طور معمول اولین دندان کودک بین 4 الی 7 ماهگی شروع به رشد می کند.
ادامه ...

اقدامات مناسب براي پايين آوردن تب كودكان چیست؟

تب کودکان یکی از نشانه های شایع بیماریهاست. در بسیاری از مواقع به علت افزایش پاسخهای ایمنی بدن تب کودکان مفید نیز می باشد .
ادامه ...

خواص عدس و طرز تهیه آش عدس

فواید و خواص عدس برای سلامتی بخشهای گوناگون بدن بسیار شگفت انگیز می باشد. در اینجا به گوشه ای از این فواید اشاره خواهیم نمود.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.