همه چیز در مورد روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای مزه ی شیرین و رایحه ای فوق العاده و ملایم می باشد. این روغن را از میوه ی نارگیل رسیده به صورت مرطوب یا خشک استخراج می کنند. فواید روغن نارگیل برای کودک:روغن نارگیل به عنوان سالم ترین روغن خوراکی دنیا، شناخته شده است.با وجو اینکه به خاطر درصد چربی بالا اشباع شده اش را بد می دانند، تحقیقات جدید نشان می دهد که اسید های چرب روغن نارگیل و خواص ضد میکروبی روغن نارگیل در واقع این روغن را به یک انتخاب سالم و عالی تبدیل کرده است.
ادامه ...

عوارض کمبود منیزیم و منابع غذایی آن

بسیاری از اهمیت منیزیم آگاه نیستند، ولی برای مثال از فواید آهن و کلسیم باخبرند. در صورتی که این عنصر برای مغز، ضربان قلب منظم عضلات و سیستم عصبی سالم ،سیستم ایمنی قوی و عملکرد ماهیچه‌ها حیاتی و همراه با ویتامین K و D برای افزایش و بهبود سلامت استخوان‌ها ضروری است. کمبود منیزیم چنان شایع است که به جرأت می‌توان گفت درصد قابل‌توجهی از آدم‌ها به آن مبتلا هستند
ادامه ...

اثر تغذیه پدر و مادر در رفتار و خلق و خوی آنها نسبت به کودک

همانطور که خوردن بعضی از غذاها یا کمبود آنها در رفتار و خلق و خوی کودکان اثر دارد، مصرف یا کمبود بعضی از غذاها در خلق و خوی پدر و مادر نیز اثر دارد. موقعی که پدر یا مادر در برابر کودکی عصبانی میشوند باید از خودشان سوال کنند آیا رفتار کودک نابجا و بد بوده است که مرا عصبانی و پرخاشگر کرده است یا بدن من از نظر غذایی و ویتامین ها دچار کمبود است و در نتیجه تحمل من کم شده است؟
ادامه ...

مادر اولین معلم ذائقه کودک

گرایش بیشترکودکان به سمت غذاهای شور، شیرین و چرب است و این نوع ذائقه توسط اولین معلم تغذیه تمام کودکان یعنی مادران آن‌ها در وجودشان نهادینه شده. کودک از طعم غذاها تاپیش از این هیچ تجربه ای نداشته. پس لزوما آنچه مورد پسند ماست مطلوب کودکان نباید باشد. هرچه که مادران از بدو شروع غذای کمکی از چاشنی‌ها، نمک، ش
ادامه ...

آرام کردن دردها با ماساژ پای کودکان

از شکم درد گرفته تا یبوست و آنفلوآنزا، ناراحتیهایی است که باعث بی قراری کودکان میشود. البته، از انواع داروهای تجویز شده توسط پزشک باید استفاده شود، اما میتوانید در منزل از درمان تسکین دهنده، مانند فشار درمانی استفاده کنید:
ادامه ...
<12>

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.