معرفی بازی گروهی کرم بادکنکی

ادکنک یک وسیله ارزان و در دسترس هست که با اون میشه بازیهای فردی و گروهی زیادی رو برای بچه ها ترتیب داد. در اینجا یک بازی گروهی که با بادکنک انجام میشه رو معرفی خواهیم کرد.
ادامه ...

بازی گروهی چشم بسته حدس بزن

بهترین روش جهت انتقال مفاهیم وآموزشهای فردی و اجتماعی استفاده از روشهای غیر مستقیم به خصوص بازی و آن هم بازی گروهی است.
ادامه ...

بازیهای مناسب نوزاد از دو ماهگی تا چهار ماهگی

نوزاد موجود شگفت انگیزی است اما برخی خانواده ها نمیدانند که چه کارهایی که با نوزاد میتوانند انجام دهند. زیرا اعتقاد دارند که اگر نوزاد شکمش سیر باشد و جایش خشک کافی است و ضرورتی به توجه بیشتر از این نیست.
ادامه ...

بازیهای مناسب نوزاد از تولد تا یک ماهگی

نوزاد موجود شگفت انگیزی است اما برخی خانواده ها نمیدانند که چه کارهایی که با نوزاد میتوانند انجام دهند. زیرا اعتقاد دارند که اگر نوزاد شکمش سیر باشد و جایش خشک کافی است و ضرورتی به توجه بیشتر از این نیست.
ادامه ...

تقویت حس شنوایی در کودکان

حواس پنج گانه در یادگیری انسان نقش به سزایی دارند،جهت تقویت این حواس می توان بازیهای ساده ای انجام داد که هم جنبه آموزشی داشته و هم برای کودک جذاب باشد.
ادامه ...

تقویت حواس پنج گانه کودک از طریق بازی

بهترین روش جهت پرورش و تقویت حواس پنج گانه انجام بازیها و فعالیتهای گوناگونی است که در زندگی روزمره نیز با آنها مواجه هستیم. بازیهای ساده و در عین حال جذابی که برای کودکان نیز قابل اجرا باشند.
ادامه ...

این بازیها نباید فراموش شوند!

آشنایی با بازیهای یه "قل دو قل" ، "هفت سنک" و "الک دولک"
ادامه ...

این بازیها نباید فراموش شوند!

برخی از بازی‌های قدیمی ازجمله «لی لی حوضک»، «عمو زنجیر باف»، «دستمال»، «گانیه»، «گرگم و گله می‌برم»، «یک قل دوقل» و غیره به تقویت حواس، دقت و تخیل کودکان و برخی دیگر به رشد اجتماعی کودک، پرورش ماهیچه‌ها، افزایش نیروی استقامت، تامل در گروه و فعالیت‌های گروهی کمک می‌کنند.
ادامه ...

بازی برای کودکان همانند کلام برای بزرگسالان است.(عروسک درمانی)

بازی برای کودکان همانند کلام برای بزرگسالان است. بازی وسیله ای است برای بیان احساسات، برقراری روابط، توصیف تجربیات و آشکار کردن آرزوها و خودشکوفایی است.
ادامه ...

دالی موشه (آموزش صبر از راه بازی)

دالی موشه، منبع غنی شادی و آموزش است.این بازی به کودک می آموزد برای حس لحظاتی شیرین، گاهی باید کمی صبور بود.
ادامه ...

بازی های کوتاه چند دقیقه ای

بازی های کوتاه چند دقیقه ای، شیوه خوبی برای آغاز یا پایان یک درس هستند. با انجام آنها در اول کلاس، می توانید یک فضای خوبی، بوجود آورده و در پایان کلاس می توانید احساس هیجان از درسی را که خواندند، در بچه ها ایجاد کنید. بازی های کوتاه چند دقیقه ای بهترین این بازی ها، آنهایی هستند که برای انجام شان نیاز به زمینه چینی طولانی و وسایل بخصوص نباشد. در اینجا به چند نوع از این بازی ها اشاره می کنیم:
ادامه ...

بازی هایی برای تقویت هوش طبیعت گرا

آموزش هوش های چندگانه بازی 1:سایه ها کودکان شاهد چگونگی تولید سایه توسط بدن و این چگونه در طول زمان سایه ها تغییر می کنند خواهد بود کودکان مهارتهای همکاری با یکدیگر را باز خواهند یافت درحالی که ماهیم ارتفاع ، حس تعادل و تطابق و درک بینایی خود را تقویت می کنند. محتوا
ادامه ...

بازی های مناسب کودکان کودک ۱۵تا ۱۸ ماهه

- اسباب‌بازي‌هاي سبک و چرخ‌داري را که کودک قادر به هل دادن آن است در اختيارش قرار دهيد. کودک وقتي مي‌بيند که مي‌تواند جسمي‌را جابه جا کند، احساس قدرت و توانايي مي‌کند. اين بازي روش فوق العاده اي براي ايجاد اعتماد به نفس است. 2- چند شيء که جنس‌هاي گوناگوني دارند را کنار کودک بگذاريد و دست کودک را روي آنها بکشيد. سعي کنيد اجناس را طوري انتخاب کنيد که بعضي از آنها نرم و برخي سفت باشند. براي مثال، يک قابلمه کوچک يا يک ليوان را لمس کنيد و بگوييد: «به به ببين چه سفته» و يک پارچه نرم يا عروسک پشمالوي نرم را لمس کنيد و بگوييد: «به‌به، چه نرمه»... اين بازي براي تقويت
ادامه ...

آشنایی با چند بازی برای نوزادان

بازی اول: بازی با جغجغه جغجغه ای را جلوی صورت نوزادتان بگیرید و آ رام آن را به این طرف و آن طرف تکان دهید. همین طور که جغجغه را تکان می دهید. شعر ساده ای مثل شعر زیر را برایش بخوانید :
ادامه ...

بازی هایی برای کاهش هراس اجتماعی و رفع خجالت و کمرویی کودکان

- مسابقه گویندگی: در این بازی هر کودکی سعی می کند متنی را که از قبل تنظیم شده است بدون اشتباه بخواند (به تقلید از گویندگان اخبار تلویزیون و رادیو). برنده کسی است که مسلط تر از دیگران بوده و کمتر اشتباه داشته باشد. ۲ - بازی «مصاحبه تلویزیونی» یکی از کودکان نقش فیلمبردار را با گذاشتن یک شی بر دوش ایفا می کند و فرد دیگر نقش مصاحبه گر را با گرفتن یک شی به عنوان میکروفن بازی می کند و از بچه های دیگر در رابطه با موضوعاتی که از قبل تنظیم شده است، سوالاتی می کند ازجمله در زمینه بهداشت دهان و دندان، رفتار در خانواده، رفتار در مدرسه، اطلاعات عمومی و...
ادامه ...
<12>

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.