برای مشاهده لیست مهدکودک ها روی منطقه کلیک کنید

پروبیوتیک ها راهی برای کاهش علائم اگزما

استفاده از یک نوع باکتری خوب برای پوست در بهبود خارش و ناراحتی پوستی که به سبب اگزما در کودکان ایجاد شده است موثر است.

اگزما چیست؟

اگزما یک بیماری پوستی التهابی است که سبب خارش، خشکی پوست و پوسته پوسته شدن می‌شود. این بیماری معمولاً از اوایل دوره کودکی آغاز شده و با آلرژی‌ های مانند زکام فصلی و آسم همراه می شوند. روشهای متعددی برای درمان اگزما وجود دارد اما همه ی آنها برای کودکان قابل استفاده نیست .

دکتر «ایان میلز»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در این باره می‌گوید: «ما نیاز به روش‌های درمانی ایمن تر و مؤثری برای بچه‌ های کوچک داریم.»

در این مطالعه، از پروبیوتیک موضعی در درمان اگزما برای ۲۰ کودک ۳ ساله استفاده شد و در یک دوره ۴ ماه، میزان خارش در ۱۷ کودک تا بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. همچنین نیاز این کودکان به استفاده از کورتیکواستروئیدهای موضعی، که برای درمان اگزما تجویز میشود، کاهش یافت.

پروبیوتیک چیست؟

باکتری‌هایی در روده ما وجود دارند که با کمک غذاهای مصرفی، ویتامین‌ ها و آنتی‌بیوتیک‌ های مورد نیاز بدن را می‌سازند.این باکتری‌ ها، همان باکتری‌ های پرو بیوتیک بوده که باعث تسهیل در امر گوارش و به نوعی درمان یبوست هستند.

پروبیوتیک درمانی چگونه است؟

پروبیوتیک‌ درمانی یک نوع محلول حاوی باکتری زنده Roseomonas mucosa است که بر روی پوست اسپری می‌شود. این میکروب‌ ها در حالت عادی بر روی پوست وجود دارند و تحقیق اخیر نشان می‌دهد که Roseomonas mucosa بدست آمده از پوست افراد سالم می‌تواند موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به اگزما را درمان نماید. به گفته میلز، «این باکتری می‌تواند به ترمیم پوست از لحاظ خشکی و خارش کمک کند.» این روش درمانی همین طور باعث کاهش باکتری هایstaph در پوست کودکان شده و این میکروب‌ ها می‌توانند علائم اگزما را تشدید نمایند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

59 | 11 مهر 1399
نظر شما ثبت شد و با تایید مدیر منتشر خواهد شد.
امکان ارسال پیام در حال حاضر وجود ندارد.