کتاب جشن های ایرانی

مشخصات کتاب:
نویسنده : روزبه تذهیبی و نسترن ربانی
ناشران : موسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر
گروه سنی : ج  و د
توضیحات کتاب:

کتاب "جشن های ایرانی" به شرح کوتاه جشن های نوروز، تیرگان، مهرگان، یلدا، سده، چهارشنبه سوری، و برگزیدن میر نوروزی، همراه پیشینه ی آن ها می پردازد. تصویرهای هفت تصویرگر شناخته شده ی ایرانی از جمله نورالدین زرین کلک را دراین کتاب می توان دید.

  این کتاب، خواننده را با پیشینه ی فرهنگی و آداب و رسوم کهن سرزمین خود که بیشتر با شادی و گرامی داشت برکت ها و نعمت های ایران زمین و پیروزی نیکی بر بدی و داد بر بیداد همراه بوده اند، آشنا می کند.

... بر دو شانه ی حاکم جدید دو مار روییده بود که غذای روزانه شان از مغز جوانان بی گناه تهیه می شد. او سال ها با جور و ستم بر کشور فرمانروایی کرد. در ایام پادشاهی اش خرمی و شادی از ایران زمین رخت بربست.... تا این که جوانی به نام فریدون که از نوادگان جمشید بود، به کمک کاوه که آهنگری قوی هیکل و غیور بود...

رهبری مردم را به دست گرفت و علیه شاه ظالم و خونخوار قیام کرد و عاقبت در روز شانزدهم مهر ماه او را شکست داد ... و مردم را از جور او آزاد کرد. از آن پس آن روز را به یاد تاجگذاری فریدون و آزادی ایران زمین جشن اعلام کردند و آن را مهرگان نامیدند.

کودکانی که همزمان با این روز متولد شوند والدین شان به آ ن ها نامی می دهند که کلمه ی مهر بخشی از آن را تشکیل دهد، مانند مهرداد...مهرنوش...."


لینک خرید کتاب: https://hodhod.com/V04y4خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.