چگونه بر مشکل اصلاح موی کودک غلبه کنیم؟

اصلاح موی کودک یکی از مشکلاتی است که پدر و مادرها با آن دست به گریبان هستند و کوتاه کردن موی کودک در خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یک معضل است. بسیاری از والدین سوال می کنند که چگونه می توان مشکلات آرایشگاه کودک را کاهش داد و بدون دغدغه اقدام به اصلاح موی کودک کرد.

در این مطلب موارد مهم را شرح خواهیم داد .

                                     

قبل از اصلاح موی کودک موضوع را برای او روشن کنید.

بسیاری از والدین بدون اطلاع،کودک را به آرایشگاه می برند و کودک با دیدن محیط آرایشگاه دچار شوک شده و واکنش های غیر منتظره ای از خود بروز می دهد. بهتر است قبل از اقدام به این کار،محیط آرایشگاه کودک و کارهایی که که برای اصلاح موی کودک انجام میشود را برای او شرح دهید و دلایل منطقی که کودک باید موهای خود را کوتاه کند را به زبان ساده برای او توضیح دهید. می توان با استفاده از داستان های مختلف مانند کودکی که به آرایشگاه رفت و موهای او زیبا شد و یا عکس های متنوع از کودکان که مدل موهای مختلفی دارند این کار را انجام داد .

              . لوازم مختلف برای اصلاح موی کودک را به او معرفی کنید

یکی از علت های مهم ترس کودک از آرایشگاه ترس از لوازم مختلف مانند قیچی است. بهتر است پیش از رفتن به آرایشگاه کودک و اصلاح موی کودک  وسایل مختلف و نحوه کار آن را برای وی شرح دهید تا در زمان مواجه با این لوازم دچار شوک نشود .

در زمان مناسب اقدام به اصلاح موی کودک نمایید

یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر بگیرید زمان مناسب برای این کار است. زمانی کودک را به آرایشگاه ببرید که اطمینان دارید سرحال است و روحیه مناسبی برای این کار دارد. یکی از زمان های مناسب جهت اصلاح موی کودک صبح بعد از خوردن صبحانه است زمانی که اطمینان دارید که کودک خواب کافی کرده و برای این کار آماده است .

                                

پس از اصلاح موی کودک ،او را به دیگران نشان دهید.

اگر کودک شما راضی نمی شود می توانید کودکان دیگر که در حال اصلاح موی خود هستند را به او نشان دهید و دلایل منطقی برای او بیاورید که کوتاه کردن مو می تواند او را زیباتر کند. اگر نسبت به رفتن به  آرایشگاه کودک واکنش منفی نشان می دهد سعی کنید دلیل ترس او را شناسایی کنید و این مشکلات را به شیوه های مختلف حل کنید .

 

برای اصلاح موی کودک به آرایشگاه کودک بروید.

در گذشته موی کودکان را در همان آرایشگاه افراد بزرگسال کوتاه می کردند و شاید یکی از دلایل اصلی ترس کودکان نیز همین مورد باشد. امروزه آرایشگاه های مختلفی به صورت تخصصی اصلاح کودکان را انجام می دهند و معمولا این آرایشگاه ها محیط کار را به صورتی جذاب و کودکانه طراحی کرده اند که کودک بتواند همراه با اصلاح کردن موها از فضای آرایشگاه و اسباب بازی های مختلفی که برای کودکان پیش بینی شده است استفاده کند.

ریزش و کم پشتی مو در کودکان
• الگوی رشد دندان کودک

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.