غورغوری کوچولو بزرگ میشود

کتاب «غورغوری کوچولو بزرگ می‌شود!» به کودکانی که از بزرگ شدن می‌ترسند کمک می‌کند به نکات مثبت بزرگ شدن نیز فکر کنند .
ادامه ...

رویکردها و نگرش‌ها در آموزش و پرورش پیشرو: ویژه مربیان

دو جلد دیگر از مجموعه‌‌ی کتاب‌های «رویکردها و نگرش‌ها در آموزش و پرورش پیشرو» از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شد.
ادامه ...

من معذرت نمی‌خواهم:گروه سنی «ب و ج»

آموزش ‌مهارت‌هاي رفتاري با «من معذرت نمي‌خواهم» «من معذرت نمي‌خواهم» داستاني تخيلي است که مهارت‌هاي رفتاري را به کودکان مي‌آموزد و از سوي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان راهي بازار نشر شده است.
ادامه ...

یک پیاده‌روی طولانی تا آب

«یک پیاده روی طولانی تا آب داستان» داستان زندگی پسری ۱۱ ساله ای است به نام سلوا که در جنگ داخلی ۱۹۸۳–۲۰۰۵ سودان ناچار می‌شود برای نجات جانش از خانواده‌اش جدا شود و فرار کند. او روزهای زیادی را به امید این که روزی دوباره خانواده‌اش را ببینید، برای یافتن جایی امن راه‌پیمایی می‌کند. او در این مدت تجربه‌های تلخ دیگری را از سر می‌گذراند؛ عمویش را جلوی چشمش می‌کشند و تنها دوستش طعمه‌ی درندگان می‌شود. او سرانجام خود را به اردوگاه پناهندگان در اتیوپی می رساند.
ادامه ...

هیولای سبز دریا را نجات می دهد

هانا هیولای کوچک بامزه، پشمالو و سبز رنگ عاشق گشت و گذار در بیرون خانه، به ویژه ساحل دریا است. اما هانا و دوستانش دوست ندارند بعد از پایان تفریح‌شان در ساحل، زباله‌هایشان را جمع و آن‌جا را تمیز کنند. هانا ساحل را پر از زباله رها می‌کند و به غواصی می‌رود. در آن‌جا متوجه می‌شود بطری‌های خالی، کیسه‌های پلاستیکی و زباله‌های دیگر دریا را آلوده کرده‌اند. او به فکر می‌افتد دریا را نجات دهد. برای این کار ابتدا باید بفهمد آلودگی از کجا می آید و چه‌طور می‌تواند جلوی آن را بگیرد. پس دست به کار می‌شود.
ادامه ...

دستی که بوسه میزند

در جنگل مدرسه آغاز شده است اما "راکون "کوچولو نمی خواهد به مدرسه برود. او از مدرسه می ترسد. مادرش با مهربانی برای بر طرف کردن ترس او رازی را با او در میان می گذارد و در کف دستان او چیزی را پنهان می کند که راکون کوچولو قوت قلب می گیرد و باور می کند محبت و عشق مادر همیشه همراه اوست. او دیگر تنها نیست.
ادامه ...

مجموعه داستانهای آلفونونس ابری

این کتاب داستان پسری به نام ’آلفونس’ بازگو می‌شود. او عاشق دو چیز است: بازی کردن با پدرش و نیز بازی با جعبه ابزار وی. او زمانی می‌تواند به جعبه‌ابزار دست بزند که پدرش بخواهد روزنامه بخواند و یا اخبار گوش کند. اما ’آلفونس’ با تدبیری که می‌اندیشد می‌تواند هم با پدرش بازی کند و هم با جعبه‌ابزار بازی کند.
ادامه ...

چه و چه و چه یه بچه

خرگوش خاله آبستن می‌شود و ۹ بچه می‌زاید. شمارش این بچه‌ها با زبانی که در آن آواورزی هم هست، کودکان را با پایه زبان شماردن که از ۱ تا ۹ باشد آشنا می‌کنند؛ کودکان برای درک از شمارش باید در آغاز کار هر شماره را با پدیداری که شماره بر آن نهاده شده است
ادامه ...
<12>

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.