نمایش چهارصندوق حاصل 6 سال آموزش کودکان کار به نوشته بهرام بیضایی

دوشنبه 22 آذر ماه 1395 297

دوره اجرا: از 16 آذر ماه تا 2دی ماه

ساعت اجرا: همه روزه ساعت 18:30

مدت زمان: 75 دقیقه

بهای بلیط: 15000 تومان

مکان:سالن رکن الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه

نشانی: میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، بعد از خیابان فلسطین، خیابان کبکانیان، نبش کوچه مرتضی زاده، پلاک ۱۲، طبقه اول


نمایش «چهار صندوق» نوشته‌ی بهرام بیضایی و به کارگردانی آناهیتا زینی وند در سالن رکن الدین خسروی تماشاخانه «سه نقطه» به روی صحنه رفت.

 آناهیتا زینی وند، کارگردان این اثر که از سال ۸۴ در حوزه ساخت فیلم‌های مستند فعالیت  داشته و از سال ۸۹ نیز به صورت جدی و مستمر به امر آموزش تئاتر به کودکان کار و خیابان پرداخته، این اثر را با نقش آفرینی تعدادی از این جوانان هنرمند روی صحنه آورده است.

بر همین اساس در نخستین اجرای عمومی نمایش «چهار صندوق» تعدادی از پیشکسوتان، اساتید و مدیران بخش‌های غیردولتی مرتبط با حوزه حمایت از کودکان مهمان این نمایش بوده و در شب‌های آتی نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده تعدادی از هنرمندان و دست‌اندرکاران حوزه سینما، موسیقی و تئاتر به تماشای این نمایش می‌نشینند.

«چهار صندوق» نمایشنامه‌ای ۲ پرده‌ای از بهرام بیضایی است که سال ۱۳۴۶ نوشته شده و به چاپ رسیده است. در این نمایشنامه چهار شخصیت از چهار طبقه برای نجات خود از خطرهای احتمالی مترسکی می‌سازند. غافل از این که این مترسک مشکلات بعدی زیادی را برای ایشان به وجود می‌آورد.

عواملی که در اجرای نمایش «چهار صندوق» همکاری دارند عبارت‌اند از:

 کارگردان: آناهیتا زینی وند، بازیگران: امین غلامی، عارف غلامی، مسعود حیدری، نازیلا احمدی، فردین حبیبی، ساخت موسیقی و نوازنده عود: سامان ویژه، نوازنده تنبک و دف و دهل: مهریار قنبری و مزدا دامادی، طراح گریم: سمیه شبانی، اجرای گریم: فاطمه موسوی، طراح دکور و لباس: آناهیتا زینی وند، طراح پوستر و بروشور: سامان ویژه، عکاس: شهروز شریفی نسب، مشاور اطلاع‌رسانی و تبلیغات: مصطفی محمودی، امور ارتباطات رسانه‌ای: ندا الماسیان طهرانی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی فضای مجازی: طراحانه هنر ایرانیان و زهرا نجفی.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.