مزایا و معایب مهد کودک

امروزه توجه به امور آموزشی و پرورشی فرزندان از همان سنین کودکی اهمیت زیادی پیدا کرده است. طبیعتاً نقش مهدکودک به عنوان اولین نظام آموزشی ساختار یافته در این حوزه بسیار پر رنگ خواهد بود.
ادامه ...

خواص سنجد برای کودکان

گوشتش گوشت می‌آورد، استخوانش استخوان می‌رویاند و پوستش پوست آور است.
ادامه ...

بازی و آموزش از طریق نقاشی کودکان

نقاشی کودکان مانند تکلم نوعی اظهار بیان و عکس العمل است همان طوری که کودک نوپا کلماتی را بیان می کند و موضوعی را می فهماند نقاشی کودکان نیز زبان و بیان آنهااست.
ادامه ...

رشد کودک

آیا شما هم وقتی کودکتان در خواب است دست و پای او را اندازه می گیرید و آرزو می کنید که هر شب رشد کودک بیشتر شود؟
ادامه ...

شیر بادام و خواص بی نظیر آن

شیر بادام نوشیدنی بسیار مقوی برای کودکان و بزرگسالان است که هم به صورت تنهایی و هم در ترکیب با سایر نوشیدنی ها قابل مصرف می باشد.
ادامه ...

رشد کودک، تابعی از روابط عاطفی اوست

الگوی طبیعی رشد کودک در مراحل سنی مختلف، از اصول و قوانین مشخصی پیروی می کند، که با وجود تفاوت های فردی به طور مشترک در همه دیده می شود. دستیابی به این الگو کمک می کند، هنگامی که انحراف و یا اختلالی مشاهده شود، والدین با آگاهی از وظایف و مسئولیت هایشان برای اصلاح اقدام کنند .
ادامه ...

الگوی رشد دندان کودک

الگوی رشد دندان در هر کودک بسیار متفاوت است.اما به طور معمول اولین دندان کودک بین 4 الی 7 ماهگی شروع به رشد می کند.
ادامه ...

اقدامات مناسب براي پايين آوردن تب كودكان چیست؟

تب کودکان یکی از نشانه های شایع بیماریهاست. در بسیاری از مواقع به علت افزایش پاسخهای ایمنی بدن تب کودکان مفید نیز می باشد .
ادامه ...

خواص عدس و طرز تهیه آش عدس

فواید و خواص عدس برای سلامتی بخشهای گوناگون بدن بسیار شگفت انگیز می باشد. در اینجا به گوشه ای از این فواید اشاره خواهیم نمود.
ادامه ...

دیر راه افتادن کودک رابطه ای با بهره هوشی او ندارد!

یک کودک به محض آنکه از لحاظ رشدی آمادگی پیدا کند،شروع به راه رفتن می کند.در خصوص برخی ازکودکان این مرحله رشدی در 9 ماهگی و برای عده ای دیگر تا 18 ماهگی اتفاق میافتد.....
ادامه ...

تربیت کودک حرف شنو

داشتن فرزند سر به راه و حرف شنو یکی از آرزوهای تمامی پدر و مادرها است. اما کودکان گاهی از خواسته های والدین سرپیچی می کنند.نگران نباشید، با به کار گیری شیوه های صحیح فرزند پروری می توانید دلبند خود را بدون اعمال زور و خشونت که موجب آسیب های روحی در وی خواهد شد، به یک کودک حرف شنو تبدیل کنید.
ادامه ...

عوارض کمبود ویتامین D در بدن را بشناسیم

ویتامین Dاز جمله ویتامین هایی است که از طفولیت تا زمان پیری برای سلامت بدن ضروری و اجتناب ناپذیر است. در این نوشته به عوارض کمبود این ویتامین و راههای درمان ان خواهیم پرداخت.
ادامه ...

تقویت حس شنوایی در کودکان

حواس پنج گانه در یادگیری انسان نقش به سزایی دارند،جهت تقویت این حواس می توان بازیهای ساده ای انجام داد که هم جنبه آموزشی داشته و هم برای کودک جذاب باشد.
ادامه ...

صبحانه ای کامل با غلات صبحانه و کورن فلکس

غلات صبحانه که در اصطلاح عامه کورن فلکس نیز نامیده میشود ،معمولا از یکی از دانه های اصلی مانند گندم، پرک ذرت، برنج، جو دوسر و یا جو درست شده اند.
ادامه ...

تقویت حواس پنج گانه کودک از طریق بازی

بهترین روش جهت پرورش و تقویت حواس پنج گانه انجام بازیها و فعالیتهای گوناگونی است که در زندگی روزمره نیز با آنها مواجه هستیم. بازیهای ساده و در عین حال جذابی که برای کودکان نیز قابل اجرا باشند.
ادامه ...

در زمان آلودگی هوا چه بخوریم و چه نخوریم!

این روزها آلودگی هوا گریبان اکثر مردم شهرهای بزرگ ایران را گرفته است .در روزهای آلوده بهتر است مواد غذایی را مصرف کنیم که بیشتر خاصیت خنثی کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند
ادامه ...

آیا شیرهای استرلیزه (شیرهای با ماندگاری بالا) دارای مواد نگهدارنده هستند؟

شیرهای با ماندگاری بالا یا همان شیرهای استرلیزه جزو بهترین نوع شیر هستند که در بسته‌بندی‌های مختلف کوچک و بزرگ و جهت کاهش مشکلات مربوط به فساد سریع شیر، تولید و عرضه میشوند.
ادامه ...

چرا از ورزش کودکان نباید غافل شد؟

در ورزش کودکان برنامه ریزی طوری باید صورت گیرد تا همه ابعاد وجود یک کودک را دربرگیرد.به عبارت بهتر ،همان قدر که جسم او را قوی و نیرومند می سازد فکر و روحیه اش را نیز سلامتی ببخشد. برنامه ورزشی باید مطابق سن هرکودک طرح ریزی شده و....
ادامه ...

مصرف تن ماهی برای کودکان

ماهی ها از آن گروه غذاهایی است که مصرف حداقل 2 وعده آن در هفته توصیه می‌شود اما برخی خانواده‌ها به دلیل دردسرهایی که پاک کردن ماهی دارد یا طعم و بویی که می‌دهد چندان تمایل به مصرف آن نداشته و به تن ماهی روی می آورند.
ادامه ...

تکنیک هایی برای کمک به انتخاب لباس کودک

لباسها بخشی از تصور انسان نسبت به خودش را تشكیل می دهند و همچنین بخشی از تصویری هستند كه انسان از خودش به دنیا نمایش می دهد
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.