درمان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی چه زمانی تجویز می شود؟

این مقاله به دلایل انتخاب روش بیهوشی جهت درمان دندانپزکی کودکان می پردازد....
ادامه ...

معرفی بازی گروهی کرم بادکنکی

ادکنک یک وسیله ارزان و در دسترس هست که با اون میشه بازیهای فردی و گروهی زیادی رو برای بچه ها ترتیب داد. در اینجا یک بازی گروهی که با بادکنک انجام میشه رو معرفی خواهیم کرد.
ادامه ...

اختلال یادگیری در کودکان از تشخیص تا درمان

اختلالات در کودکان انواع مختلف دارد که بر اساس نوع آن می تواند قبل یا در سالهای اولیه مدرسه تشخیص داده شود.در اینجا ما به یکی از انواع این اختلالات در کودکان که همان اختلال یادگیری است خواهیم پرداخت.
ادامه ...

شب یلدا و آداب و رسوم آن در ایران

شب آغاز زمستان را درایران شب چله یا شب یلدا نام گذاری کرده اند. یلدا واژه‌ای سریانی به معنای ولادت و میلاد است یعنی میلاد خورشید
ادامه ...

بازی گروهی چشم بسته حدس بزن

بهترین روش جهت انتقال مفاهیم وآموزشهای فردی و اجتماعی استفاده از روشهای غیر مستقیم به خصوص بازی و آن هم بازی گروهی است.
ادامه ...

سبک فرزند پروری سهل گیرانه چگونه است؟

در جریان رشد کودک،محیط و شرایط خانواده یک عامل مثبت و مهیا کننده زمینه های رشد و یا یک عامل بازدارنده خواهد بود . در این میان نظام تربیتی خانواده به عبارت دیگر روشهای فرزند پروری والدین از عوامل مهم در شکل گیری شخصیت کودک است .
ادامه ...

معجزه ای به نام گیلاس

گیلاس جزو میوه های پرطرفدار تابستان بوده که علاوه بر طعم بسیار خوب فواید بسیاری نیز دارد.در این نوشته شما را باخواص این میوه بیشتر آشنا خواهیم کرد.
ادامه ...

فلورایدتراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

مینای دندان چزو سخت ترین مواد معدنی در بدن ماست. این ماده روی سطح دندانها را پوشانده و در حفاظت از دندانها نقش به سزایی را ایفا میکنند. یکی از روشهای محافظت بیشتر از مینای دندان انجام عمل فلورایدتراپی است.
ادامه ...

کودکان و آدامس

کودکان به این مساله که آدامس تنها برای جویدن است نه قورت دادن آگاهی نداشته و بیشتر اوقات پس از آنکه مقداری آدامس جویدند و طعم و مزه اولیه آن از بین رفت آن را قورت می دهند! کودکان عاشق جویدن آدامس هستند پس به جای محروم کردن آنها از خریدن آدامس میتوانیم نحوه خوردن آن رادر کودکان را مدیریت کنیم.
ادامه ...

مدیریت عیدی کودکان

تاکنون به این مساله فکر کرده اید که از چه روشهایی میتوان عیدی کودکان را مدیریت کرد؟
ادامه ...

استامینوفن یا ایبوپروفن؟ چه زمانی و از کدام یک برای کودکم استفاده کنم؟

بسیاری از والدین در زمان بروز تب یا درد در کودکان بلافاصله به شربتهای مسکنی چون استامینوفن یا ایبوپروفن روی می آورند بدون اینکه از عوارض و نحوه مصرف آنها آگاه باشند!
ادامه ...

برای انتخاب کفش کودک به چه نکاتی باید توجه نمود؟

پا قلب دوم انسان است. بارها و بارها این جمله رو شنیدیم که پا قلب دوم انسان است پس انتخاب کفش مناسب در تامین سلامت افراد به خصوص کودکان به سبب نوع حرکت و فعالیتشان بسیار مهم است.
ادامه ...

فلج اطفال چیست و راههای پیشگیری از آن کدام است؟

فلج اطفال متاسفانه یکی از شایع ترین بیماری‌های واگیردار دوران کودکی بوده که کودکان خردسال را درگیر می‌کند اما گاهی در نوجوانان و حتی افراد بالغ نیز دیده شده است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، از هر ۲۰۰ فرد مبتلا به فلج اطفال، یک نفر دچار فلج دائمی می‌شود.
ادامه ...

سبک فرزند پروری مقتدرانه چگونه است؟

شیوه هایی که والدین در برخورد با فرزندان خود اعمال میکنند در رشد انان در دوران کودکی و خصایص شخصیتی و رفتاری آنها تاثیر فراوان و عمیق دارد.
ادامه ...

در هنگام صدمه دیدن دندان شیری چه اقداماتی باید انجام شود؟

دندانهای شیری کودک ممکن است به دلایل گوناگونی ازجمله حوادث در زمان ورزش، تصادفات، دعواها و زد و خوردهای کودکان با هم، زمین خوردن و… دچار صدمه شوند.
ادامه ...

فرزند پروری مستبدانه چیست؟

در جریان رشد کودک،محیط و شرایط خانواده یک عامل مثبت و مهیا کننده زمینه های رشد و یا یک عامل بازدارنده خواهد بود .در این میان نظام تربیتی خانواده به عبارت دیگر روشهای فرزند پروری والدین از عوامل مهم در شکل گیری شخصیت کودک است
ادامه ...

صافی کف پا در کودکان

در تمامی کودکانی که به دنیا می آیند صافی کف پا به صورت طبیعی وجود داشته و تا سن 4 یا 5 سالگی به تدریج قوس کف پا تشکیل و صافی کف پا از بین می رود.
ادامه ...

چرا ارزش غذایی جوانه گندم بیشتر از خود آن است؟

هر دانه ای در یک زمان مشخص می تواند دوباره حیاتش را از سر بگیرد و در این دوره زمانی میزان مواد مغذی موجود در آن افزایش پیدا می کند. بنابراین وقتی دانه ای مانند گندم جوانه می زند دارای خواص و ویژگیهایی می شود که قبل از آن نداشته است.
ادامه ...

دندان قروچه کودکان

دندان قروچه در کودکان نسبتاً رایج است. اگرچه بسیاری از والدین از این واقعیت آگاه نیستند اما کارشناسان پزشکی آن را جزء پنج مساله مهم دندان پزشکی قرار می‌ دهند
ادامه ...

خشکی پوست در بارداری

تغییرات هورمونی به وجود امده در دوران بارداری سبب از دست رفتن رطوبت پوست شده که این امر موجب پوسته پوسته شدن و در نتیجه خارش پوست می شود.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.