صافی کف پا در کودکان

در تمامی کودکانی که به دنیا می آیند صافی کف پا به صورت طبیعی وجود داشته و تا سن 4 یا 5 سالگی به تدریج قوس کف پا تشکیل و صافی کف پا از بین می رود.
ادامه ...

چرا ارزش غذایی جوانه گندم بیشتر از خود آن است؟

هر دانه ای در یک زمان مشخص می تواند دوباره حیاتش را از سر بگیرد و در این دوره زمانی میزان مواد مغذی موجود در آن افزایش پیدا می کند. بنابراین وقتی دانه ای مانند گندم جوانه می زند دارای خواص و ویژگیهایی می شود که قبل از آن نداشته است.
ادامه ...

دندان قروچه کودکان

دندان قروچه در کودکان نسبتاً رایج است. اگرچه بسیاری از والدین از این واقعیت آگاه نیستند اما کارشناسان پزشکی آن را جزء پنج مساله مهم دندان پزشکی قرار می‌ دهند
ادامه ...

خشکی پوست در بارداری

تغییرات هورمونی به وجود امده در دوران بارداری سبب از دست رفتن رطوبت پوست شده که این امر موجب پوسته پوسته شدن و در نتیجه خارش پوست می شود.
ادامه ...

خواص پای مرغ

پای مرغ یک ماده غذایی بسیار مفید و پرخاصیت بوده که متاسفانه به خاطر ظاهر ناخوشایند آن مورد کم توجهی قرار گرفته و در سفره خانواده ها جایگاهی ندارد. در این مقاله به فواید و مضراتی که پای مرغ برای افراد به خصوص کودکان دارد خواهیم پرداخت.
ادامه ...

بهترین منبع ویتامین D

بهترین منبع ویتامین D و ایجاد آن در پوست نور آفتاب می باشد، این ویتامین در پوست و تحت تاثیر نور مستقیم آفتاب و بدون گذر از شیشه، در پوست به میزان فراوان ساخته می شود.
ادامه ...

نشانه های دندان درآوردن کودک

فاصله زمانی بین ظاهر شدن دندان تا هنگام درد گرفتن آن تجربه ای متفاوت برای همه کودکان است. در این مقاله می خواهیم نشانه های دندان درآوردن کودک را به شما معرفی کنیم تا بدانید چگونه باید با این مسئله مواجه شوید
ادامه ...

مواد مغذی مورد نیاز کودک ( سنین 2 تا 4 سال)

در این نوشته با 10 ماده مغذی مهم که برای کودکان به خصوص در سنین 2 تا 4 سال ضروری می باشند اشاره خواهد شد.
ادامه ...

مزایای زایمان طبیعی

زایمان طبیعی از قدیمی ترین روش های زایمان است که در نهایت منجر به تولد نوزاد از طریق رحم مادر می شود . زایمان طبیعی در واقع یک روش معمولی و فطری است که در نهاد انسان بوده و شاید در آینده برتریهای دیگر آن نسبت به سزارین مشخص شود
ادامه ...

سبک یادگیری در دانش آموزان متفاوت است

امروزه روشن شده است که نوع و ترکیب هوش افراد،همانند چهره و شخصیت آنها متفاوت است.برخی از افراد از طریق حس " بینایی" بهتر و بیشتر یاد می گیرند و برخی دیگر یادگیری فوق العاده ای از طریق " شنیدن" دارند.
ادامه ...

آیا کافئین سبب کندی رشد در کودکان می شود؟

کافئین اثرات نامطلوب زیادی دارد که اختلال در رشد کودک یکی از آنهاست. این مواد ممکن است در کودک سبب افزایش ضربان قلب، مختل شدن خواب، بالا رفتن فشار خون و ناراحتی معده شود
ادامه ...

راست دست یا چپ دست بودن کودک از چه زمانی مشخص میشود؟

چپ دست یا راست دست بودن کودک به شدت تحت تأثیر ژنتیک می باشد. اگر شما و شریک زندگیتان هر دو چپ دست هستید احتمال اینکه کودک شما چپ دست شود 45 تا 50 درصد است.
ادامه ...

بازیهای مناسب نوزاد از دو ماهگی تا چهار ماهگی

نوزاد موجود شگفت انگیزی است اما برخی خانواده ها نمیدانند که چه کارهایی که با نوزاد میتوانند انجام دهند. زیرا اعتقاد دارند که اگر نوزاد شکمش سیر باشد و جایش خشک کافی است و ضرورتی به توجه بیشتر از این نیست.
ادامه ...

لواشک بخوریم یا نخوریم؟!

متاسفانه در تهیه این خوردنی وسوسه انگیز در نوع صنعتی از نمک زیاد استفاده می شود. همچنین در برخی از واحدهای غیر بهداشتی در تهیه لواشک از رنگهای غیر مجاز استفاده می شود که به شدت به سیستم گوارش افراد به خصوص کودکان آسیبهای جدی را وارد می کند.
ادامه ...

در انجام کارهای روزانه چه انتظاراتی باید از کودک داشته باشیم؟ (5 تا 8 سال)

کودک باید در انجام کارهای روزانه شرکت کند. کمک در خانه، مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی را به او آموزش می دهد. این کار به کودکتان حس مفید بودن می دهد و سبب افزایش مهارتهای او می شود .
ادامه ...

چرا کودکم به درآوردن لباس و برهنه بودن علاقه دارد؟

شوخی کردن با کودک وقتی برهنه است و بازی می کند مشکلی ندارد ولی شما باید به او یاد بدهید که بدن انسان خصوصی است و در حضور دیگران باید لباس به تن داشت و نباید عریان بود .
ادامه ...

چند میان وعده مقوی با انبه

انبه یک میوه گرمسیری است که خواص بسیار زیادی دارد. ازانبه در انواع سالادها، نوشیدنیها، آب میوه ها، شربتها ،ترشیهاو بستنیها استفاده می‌شود. در این جا طرز تهیه دو میان وعده مقوی با انبه آموزش داده می شود.
ادامه ...

نقش والدین در کنترل دعوای کودکان

بسیاری از والدین می گویند سر و صدای ناشی از دعوای کودکان با هم بدترین بخش ماجراست. در واقع ممکن است بتوانید صداهای بلند، بازی های خشن و ... را تحمل کنید اما صدای جرو بحث و دعوای کودکان با هم واقعاً دیوانه کننده است.
ادامه ...

بازیهای مناسب نوزاد از تولد تا یک ماهگی

نوزاد موجود شگفت انگیزی است اما برخی خانواده ها نمیدانند که چه کارهایی که با نوزاد میتوانند انجام دهند. زیرا اعتقاد دارند که اگر نوزاد شکمش سیر باشد و جایش خشک کافی است و ضرورتی به توجه بیشتر از این نیست.
ادامه ...

یادگیری گام به گام مهارت های اجتماعی در مهد کودک

تقریباً هر فعالیتی که کودک درمدرسه یا مهد کودک انجام می دهد به او کمک می کند تا از لحاظ اجتماعی و احساسی به بلوغ برسد.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.