عوارض کمبود ویتامین D در بدن را بشناسیم

ویتامین Dاز جمله ویتامین هایی است که از طفولیت تا زمان پیری برای سلامت بدن ضروری و اجتناب ناپذیر است. در این نوشته به عوارض کمبود این ویتامین و راههای درمان ان خواهیم پرداخت.
ادامه ...

تقویت حس شنوایی در کودکان

حواس پنج گانه در یادگیری انسان نقش به سزایی دارند،جهت تقویت این حواس می توان بازیهای ساده ای انجام داد که هم جنبه آموزشی داشته و هم برای کودک جذاب باشد.
ادامه ...

صبحانه ای کامل با غلات صبحانه و کورن فلکس

غلات صبحانه که در اصطلاح عامه کورن فلکس نیز نامیده میشود ،معمولا از یکی از دانه های اصلی مانند گندم، پرک ذرت، برنج، جو دوسر و یا جو درست شده اند.
ادامه ...

تقویت حواس پنج گانه کودک از طریق بازی

بهترین روش جهت پرورش و تقویت حواس پنج گانه انجام بازیها و فعالیتهای گوناگونی است که در زندگی روزمره نیز با آنها مواجه هستیم. بازیهای ساده و در عین حال جذابی که برای کودکان نیز قابل اجرا باشند.
ادامه ...

در زمان آلودگی هوا چه بخوریم و چه نخوریم!

این روزها آلودگی هوا گریبان اکثر مردم شهرهای بزرگ ایران را گرفته است .در روزهای آلوده بهتر است مواد غذایی را مصرف کنیم که بیشتر خاصیت خنثی کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند
ادامه ...

آیا شیرهای استرلیزه (شیرهای با ماندگاری بالا) دارای مواد نگهدارنده هستند؟

شیرهای با ماندگاری بالا یا همان شیرهای استرلیزه جزو بهترین نوع شیر هستند که در بسته‌بندی‌های مختلف کوچک و بزرگ و جهت کاهش مشکلات مربوط به فساد سریع شیر، تولید و عرضه میشوند.
ادامه ...

چرا از ورزش کودکان نباید غافل شد؟

در ورزش کودکان برنامه ریزی طوری باید صورت گیرد تا همه ابعاد وجود یک کودک را دربرگیرد.به عبارت بهتر ،همان قدر که جسم او را قوی و نیرومند می سازد فکر و روحیه اش را نیز سلامتی ببخشد. برنامه ورزشی باید مطابق سن هرکودک طرح ریزی شده و....
ادامه ...

مصرف تن ماهی برای کودکان

ماهی ها از آن گروه غذاهایی است که مصرف حداقل 2 وعده آن در هفته توصیه می‌شود اما برخی خانواده‌ها به دلیل دردسرهایی که پاک کردن ماهی دارد یا طعم و بویی که می‌دهد چندان تمایل به مصرف آن نداشته و به تن ماهی روی می آورند.
ادامه ...

تکنیک هایی برای کمک به انتخاب لباس کودک

لباسها بخشی از تصور انسان نسبت به خودش را تشكیل می دهند و همچنین بخشی از تصویری هستند كه انسان از خودش به دنیا نمایش می دهد
ادامه ...

چهار دست و پا رفتن کودک

رشد هر کودکی منحصر به خود اوست و هر کودک زمانی شروع به سینه خیز رفتن میکند که آمادگی داشته باشد
ادامه ...

کنجد و خواص آن

اکسیر مفید ویژه دانش آموزان در شبهای امتحانی جهت رفع خستگی
ادامه ...

وقتی چشم تنبل میشود!

تنبلي چشم نوعي اختلال بينايي است كه اگر به موقع تشخيص داده و درمان نشود ، کودک را از يك چشم بسيار كم بينا يا نابينا مي كند و با تشخيص به موقع ، به راحتي و كاملا قابل درمان می باشد.
ادامه ...

خانواده گسسته یا پریشان

در این مقاله به دسته سوم از انواه خانواده اشاره خواهیم نمود. خانواده گسسته یا پریشان که اغلب اين خانواده ها بعلت اختلاف بين والدين ، معمولا به صورت قهر و آشتي به سر مي برند كه این مساله تاثير بسیار منفي روي كودكان مي گذارد.
ادامه ...

با پسرها اینگونه رفتار کنید - قسمت دوم

پسر خود را با حضور زنان قوی و باهوش همچون مادربزرگ، عمه، خاله، دوستان و حتی معلم ها احاطه کنید. وقتی پسرتان در طول رشد خود شاهد این باشد که زنان می توانند کارها بزرگی در زندگی انجام دهند و ....
ادامه ...

این بازیها نباید فراموش شوند!

آشنایی با بازیهای یه "قل دو قل" ، "هفت سنک" و "الک دولک"
ادامه ...

با پسرها اینگونه رفتار کنید - قسمت اول

به پسرتان بیاموزید که زورگویی و قلدری راه معقول و پسندیده‌ای برای رسیدن به خواسته‌ها نیست؛ بنابراین بهتر است برای حل مشکلاتش راه‌های منطقی و آرام را پیش گیرد تا محبوبیتش پیش اطرافیان بیشتر شود.
ادامه ...

این بازیها نباید فراموش شوند!

برخی از بازی‌های قدیمی ازجمله «لی لی حوضک»، «عمو زنجیر باف»، «دستمال»، «گانیه»، «گرگم و گله می‌برم»، «یک قل دوقل» و غیره به تقویت حواس، دقت و تخیل کودکان و برخی دیگر به رشد اجتماعی کودک، پرورش ماهیچه‌ها، افزایش نیروی استقامت، تامل در گروه و فعالیت‌های گروهی کمک می‌کنند.
ادامه ...

مشکلات در خانواده نباید به صورت اسرار باقی بمانند!

بسیاری از والدین می خواهند فرزندشان از قرار گرفتن در معرض این مشکلات مصون باشد.فکرمی کنند او به اندازه کافی تحت فشارهای مربوط به سنش مانند فشار درس و مدرسه ، فشارهای رقابتهای ورزشی و مربیان قرار دارد و نمی خواهند بیش از این او را در معرض مشکلاتی قرار دهند
ادامه ...

خانواده سهل و آسان گير

خانواده ها از لحاظ شیوه تربیتی به 4 دسته تقسیم بندی میشوند....
ادامه ...

بخور، نخورهای ماه اول بارداری

سه ماهه اول بارداری زمانی است که رشد و تغییرات، سریع اتفاق می‌افتد و ضروری است تا مواد مغذی مورد نیاز برای این تحولات تأمین شود.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.