پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت اول

کودکانی که در دوران کودکی خود فعالیت بدنی و ورزشی بیشتری انجام می دهند در بزرگسالی نیز به احتمال خیلی زیاد این فعالیت ها را ادامه داده و بالغین فعال تر و در نتیجه سالم تری خواهند بود.
ادامه ...

پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت دوم

والدین گرامی به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت بدنی برای کودکان پیش از دبستان تنها به ورزش کردن آن هم ورزشهای سنگین ختم نمی شود. هرگونه برنامه ایکه شامل ورزش ساده،بازی،انجام کارهای مورد علاقه کودک مانند باغبانی،دوچرخه سواری،سنگ نوردی یا صخره نوردی و دویدن در طبیعت و.... باشد را نیز می توان فعالیت بدنی مناسب برای کودک دانست.
ادامه ...

خواص زردآلو و طرز تهیه پوره آن

بر طبق طب سنتی زردآلو دارای طبیعتی سرد و تر می باشد و در صورتی که نوع شیرین آن استفاده شود گرم تر خواهد بود. زردآلو ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و به دلیل دارا بودن قند طبیعی راحت هضم می شود.
ادامه ...

سندروم بی قراری پا در دوران بارداری

اگر احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در پای خود دارید یا فکر می کنید حرکات پای شما غیر قابل کنترل شده، احتمالاً از سندرم بی قراری پا یا RLS رنج می برید.طالعات انجام شده بر روی 600 زن باردار، بیش از 16 درصد آنان در طول دوران بارداری دارای سندروم RLS هستند
ادامه ...

آیا برای فرزند پسر من ،دوست داشتن لباس و اسباب بازی های دخترانه طبیعی است؟

فرزند پسرشما در حال یادگیری است و قسمتی از این یادگیری تجربه کردن نقش های خیالی است.ر واقع پوشیدن لباس برای اجرای نقش هایی همچون مادر، پدر یا یک شاهزاده خانم برای کودک شما در این سن و سال امری طبیعی محسوب می شود
ادامه ...

آیا شیرهای طعم دار برای کودکان مضر است؟

به دلیل بازار رقابتی که بین کارخانجات تولید لبنیات وجود دارد هر روز شیرهایی با طعمهای متفاوت روانه بازار مصرف می شود. و این جاست که این سوال برای والدین مطرح می شود که آیا شیرهای طعم دار برای کودکان مضر است یا خیر؟
ادامه ...

آیا داشتن دوست خیالی برای کودکان طبیعی است؟

اگر به دنیای کودک خود راه پیدا کنید و دوست خیالی اش را بپذیرد، کودکتان بیشتر شما را دوست خواهد داشت. پس اجازه دهید کودکتان از بودن با دوست خود لذت ببرد. احتمالاً این حالت تا 5 سالگی، از کودک شما دور می شود
ادامه ...

چگونه در دوران بلوغ به فرزندم کمک کنم؟

دوران بلوغ، دوران رشد و تغییرات در کودکان است و همچنین زمانی است برای تحمل فشار روانی . نوجوانان در این دوران نگرانیها و پرسش هایی درباره بدنشان دارند. در این دوره آنها به طور فزاینده ای گوشه گیر شده و به تدریج شروع به فاصله گرفتن و دور کردن خودشان از خانواده هایشان می کنند.
ادامه ...

مواد غذایی مفید در افزایش شیر مادر

به جرات می توان گفت اولین و اصلی ترین دغدغه هر مادر پس از تولد نوزادش تغذیه با شیر مادر است.نوع و کیفیت مواد غذایی مورد استفاده توسط مادر در طول دوره بعد از زایمان نه تنها در روند بهبودی خود مادر موثر می باشد بلکه به طور مستقیم بر مقدار و کیفیت شیر مادر تاثیر گذار خواهد بود.
ادامه ...

آیا آسم کودکان قابل درمان است؟

هیچ درمان کاملی برای آسم کودکان وجود ندارد، با این حال بعضی از نوزادان مبتلا به آسم فقط زمانی خس خس می کنند که دچار سرماخوردگی شده باشند یا عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی طی مدت زمانی پیشرفت کند. در کل، این گونه به نظر می رسد که آسم یک وضعیت مادام العمر است، ولی با رشد کودکتان تعداد و شدت علائم ممکن است تغییر کند
ادامه ...

آسم کودکان و عوامل بروز آن

آسم کودکان یک بیماری التهاب مزمن در ریه ها و مجراهای تنفسی است.با رعایت نکات بهداشتی و درمانی می توانید از بروز حملات آسمی به کودک جلوگیری کنید. با استفاده از دارو و آموزش مناسب و پیگیری منظم پزشکی، اکثر کودکان آسمی مشکلی نخواهند داشت
ادامه ...

پیشگیری از ابتلای نوزاد به اوتیسم در دوران بارداری

مطالعات اخیرحاکی از این باور است که با داشتن رژیم غذاای مناسب و رعایت یک سری نکات میتوان از تولد نوزاد مبتلا به اوتیسم پیشگیری کرد.
ادامه ...

روابط پدر و مادر پس از تولد کودک

پس از تولد کودک، رضایت زناشویی زوجین کاهش پیدا می کند که این قضیه از لحاظ عاطفی روی کودک تأثیر می گذارد البته هستند والدینی که روابط خود را حفظ می کنند و فرزندانی قوی دارند .
ادامه ...

دلیل عمده تغییر رنگ دندان کودک

دلیل عمده ای که دندان کودک زرد یا نارنجی به نظر می رسد اینست که به درستی تمیز نشده اند و لایه ای از جرم که ناشی از باقی مانده مواد غذایی است روی دندان ها را پوشانده است
ادامه ...

همه چیز در مورد اثرات شگفت انگیز موسیقی بر کودک و نوزادتان

موسیقی می تواند خلق و خوی کودک را تغییر داده، کارکرد مغز کودک را تقویت کند و به تقویت مهارت های کلامی کودک کمک نماید. در واقع موسیقی نوزاد شما را با کلمات و قافیه های بیشتری آشنا می کند
ادامه ...

عفونت ادراری در کودکان

عفونت ادراری یکی از بیماریهای شایع در بین کودکان است که در دختران بیشتر از پسران مشاهده می شود.عفونت ادراری به دو گروه عفونت مثانه و عفونت کلیه تقسیم بندی میشود. عفونت مثانه شایع تر بوده و به درمان راحت تر پاسخ می دهد در حالیکه عفونت کلیه پرخطر بوده و با عوارض زیادی همراه است.
ادامه ...

چگونه بر مشکل اصلاح موی کودک غلبه کنیم؟

اصلاح موی کودک یکی از مشکلاتی است که پدر و مادرها با آن دست به گریبان هستند و کوتاه کردن موی کودک در خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یک معضل است. بسیاری از والدین سوال می کنند که چگونه می توان مشکلات آرایشگاه کودک را کاهش داد و بدون دغدغه اقدام به اصلاح موی کودک کرد.
ادامه ...

آلرژی فصلی و آلرژی بهاری در کودکان

آلرژی بهاری و فصلی کودکان از واکنش های سیستم دفاعی بدن می باشد که بروز آن ممکن است، برای فرد مشکلات متعددی را به همراه آورد.
ادامه ...

دردسرهای کودکان در دید و بازدید و مهمانی ها

دردسرهای کودکان در دید و بازدید و مهانی ها از مشکلاتی است که والدین با آن رو به رو هستند که به منظور حل آن راه حل های موثری ارائه شده است.
ادامه ...

راهنمای سفر با نوزاد

سفر با نوزاد همواره به عنوان یکی از دغدغه های مهم خانواده ها به شمار می رود بـه طوری که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات ناشی از آن از سفر سر باز می زنند. ایـن مسئله برای افـرادی کـه تــازه دارای فرزند شده انـد و یــا فرزند آنها کوچک است بسیار نگران کننده می باشد.
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.