بزرگترین اشتباهات والدین در مورد صندلی ماشین کودک

استفاده نکردن مداوم از صندلی ماشین کودک:

"ما فقط به خرید میریم..." "از نشستن روی صندلی ماشین متنفره، من هم مجبورش نکردم..." " خیلی بی قراری می کرد به همین خاطر چند دقیقه از روی صندلی  ماشین بلندش کردم تا آروم بشه."

متخصصان ایمنی، این جمله ها را بارها و بارها از والدین کودک پس از بروز حادثه شنیده اند. به خاطر داشته باشید حادثه در یک لحظه اتفاق می افتد اما حاصل آن یک عمر پشیمانی است. بنابراین سهل انگاری و عدم استفاده از صندلی ماشین عواقب خطرناکی برای کودک شما به همراه خواهد داشت .

در اکثریت کشورها ،استفاده مداوم و صحیح از صندلی ماشین کودک در هر شرایطی، یک الزام قانونی است. در همه 50 ایالت آمریکا برای کودکان زیر 3 سال، در اتومبیلهای شخصی باید از صندلی ماشین کودک استفاده شود تا کودک ایمنی بیشتری در خودرو داشته باشد .

 هر ساله ده ها هزار کودک در سوانح رانندگی دچار آسیب دیدگی شده و حدود هزار کودک نیز به کام مرگ کشیده می شوند. در واقع تصادف های رانندگی در صدر مرگ و میر کودکان آمریکایی قرار دارد. این آمار و ارقام رعایت نکات ایمنی را برای والدین دو چندان می کند .

صندلی ماشین کودک به طور قابل توجهی خطر مرگ یا آسیب رسیدن جدی به کودکان را در زمان تصادف کاهش می دهد.


بزرگترین اشتباهات والدین در مورد صندلی ماشین کودک                                         


استفاده از صندلی ماشین کودک قدیمی و دسته دوم :

 ممکن است از مدتها قبل یک صندلی ماشین در انبار خود داشته اید که از آن استفاده نمی کرده اید. استفاده از این صندلی ها می تواند به قیمت زندگی فرزند شما تمام شود. همین سناریو برای صندلی های قدیمی تر که خواهرتان بعد از بزرگتر شدن فرزندش به شما داده است نیز صدق می کند .

در این موارد نه تنها امکان دارد دستورالعمل های این صندلی ماشین مفقود شده باشد بلکه ممکن است قسمت های مهم صندلی در یک تصادف یا حادثه گم شده یا صندلی کیفیت اولیه خود را از دست داده باشد و دیگر مقاوم نباشد. نکته مهم دیگری که در اینجا مطرح است اینست که پلاستیک صندلی با گذشت زمان شکننده تر می شود بنابراین یک صندلی بسیار قدیمی ممکن است در تصادف به راحتی بشکند و فرزند شما را دچار آسیب های جدی کند .

اگر ناچار به استفاده از صندلی ماشین قدیمی شده اید، حتماً از در دسترس بودن دستورالعمل اصلی، وجود تمامی قطعات، رخ ندادن حادثه برای آن و تاریخ انقضای آن ، اطمینان حاصل کنید تا خدای نکرده مشکلی برای فرزند شما بوجود نیاید .

برای جلوگیری از خطر پلاستیک های قدیمی، سازمان Safty Belt Safe آمریکا توصیه کرده است که از صندلی ماشین هایی استفاده کنید که در حالت ایده آل کمتر از 5 سال و در موارد دیگر حتماً کمتر از 10 سال عمر کرده باشد .


سر فرزند خود را عقب نگه دارید!

سر کودکان معمولاً بزرگ و گردن آن ها نسبتاً ضعیف است، بنابراین در یک برخورد و یک حادثه امکان دارد  این قسمت ها دچار صدمات جدی شوند و آسیب های مفصلی تا مدتها گریبانگیر کودک باشد. به همین خاطر سعی کنید تا جایی که امکان دارد سر فرزند خود را عقب نگه دارید. آکادمی اطفال آمریکا می گوید این کار را باید تا سن 2 سالگی کودک و یا تا زمانی کودک به قد و وزن ایده آل نرسیده انجام داد تا در صورت وقوع حادثه آسیب پذیری کمتر باشد.


ترجمه اختصاصی از وب سایت باکودک

منبع: babycenter.comخبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.