خواص پای مرغ

پای مرغ یک ماده غذایی بسیار مفید و پرخاصیت بوده که متاسفانه به خاطر ظاهر ناخوشایند آن مورد کم توجهی قرار گرفته و در سفره خانواده ها جایگاهی ندارد. در این مقاله به فواید و مضراتی که پای مرغ برای افراد به خصوص کودکان دارد خواهیم پرداخت.
ادامه ...

بهترین منبع ویتامین D

بهترین منبع ویتامین D و ایجاد آن در پوست نور آفتاب می باشد، این ویتامین در پوست و تحت تاثیر نور مستقیم آفتاب و بدون گذر از شیشه، در پوست به میزان فراوان ساخته می شود.
ادامه ...

نشانه های دندان درآوردن کودک

فاصله زمانی بین ظاهر شدن دندان تا هنگام درد گرفتن آن تجربه ای متفاوت برای همه کودکان است. در این مقاله می خواهیم نشانه های دندان درآوردن کودک را به شما معرفی کنیم تا بدانید چگونه باید با این مسئله مواجه شوید
ادامه ...

مواد مغذی مورد نیاز کودک ( سنین 2 تا 4 سال)

در این نوشته با 10 ماده مغذی مهم که برای کودکان به خصوص در سنین 2 تا 4 سال ضروری می باشند اشاره خواهد شد.
ادامه ...

مزایای زایمان طبیعی

زایمان طبیعی از قدیمی ترین روش های زایمان است که در نهایت منجر به تولد نوزاد از طریق رحم مادر می شود . زایمان طبیعی در واقع یک روش معمولی و فطری است که در نهاد انسان بوده و شاید در آینده برتریهای دیگر آن نسبت به سزارین مشخص شود
ادامه ...

آیا کافئین سبب کندی رشد در کودکان می شود؟

کافئین اثرات نامطلوب زیادی دارد که اختلال در رشد کودک یکی از آنهاست. این مواد ممکن است در کودک سبب افزایش ضربان قلب، مختل شدن خواب، بالا رفتن فشار خون و ناراحتی معده شود
ادامه ...

لواشک بخوریم یا نخوریم؟!

متاسفانه در تهیه این خوردنی وسوسه انگیز در نوع صنعتی از نمک زیاد استفاده می شود. همچنین در برخی از واحدهای غیر بهداشتی در تهیه لواشک از رنگهای غیر مجاز استفاده می شود که به شدت به سیستم گوارش افراد به خصوص کودکان آسیبهای جدی را وارد می کند.
ادامه ...

چند میان وعده مقوی با انبه

انبه یک میوه گرمسیری است که خواص بسیار زیادی دارد. ازانبه در انواع سالادها، نوشیدنیها، آب میوه ها، شربتها ،ترشیهاو بستنیها استفاده می‌شود. در این جا طرز تهیه دو میان وعده مقوی با انبه آموزش داده می شود.
ادامه ...

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد به طور مختصر SIDS نامیده می شود که در آن نوزادانی که زیر یک سال دارند به طور ناگهانی می میرند طوری که بعد از بررسی صحنه مرگ، کالبد شکافی و بررسی تاریخچه پزشکی، هیچ دلیل مشخصی برای این مرگ ناگهانی مشخص نمی شود.
ادامه ...

خواص هندوانه و تخم هندوانه

این روزها با وجود هوای گرم تابستان یک قاچ هندوانه شیرین و آبدار خیلی می چسبه. اما این میوه آبدار چه خواصی داره؟ با ما همراه باشید تا خواص هندوانه و تخم هندوانه را بررسی کنیم.
ادامه ...

پوست پوست شدن سر نوزاد،دلایل و درمان

اگر پوست سر نوزاد ضخیم، خشک، چرب، زرد و یا قهوه ای رنگ باشد، به احتمال زیاد یک آماس پوستی است. پزشکان به آن پوست پوست شدن سر نوزاد ( شوره سر یا کلاهک گهواره ای ) می گویند که بسیار رایج است .
ادامه ...

واکسن دو ماهگی نوزاد و مراقبتهای قبل و بعد از آن

واکسن دو ماهگی کودک را در قبال به بیماریهای دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، هپاتیت ب ، هموفیلوس آنفولانزا نوع B ، ذات الریه،عفونت گوش و فلج اطفال واکسینه می کند.
ادامه ...

در بچه داری روی کمک همسر خود حساب کنید!

ارتباط خوب، کلید تقسیم وظایف کارهای خانه و بچه داری است. حال که صاحب فرزند شدید، بسیار مهم است که درباره مسائل گوناگون با یکدیگر صحبت کنید .
ادامه ...

آیا سکسه دائمی کودک من طبیعی است؟

سکسکه حتی در میان کودکان زیر یکسال امری طبیعی است. جالب است بدانید کودکان حتی در رحم مادر نیز سکسکه می کنند و این امر نیز کاملا طبیعی است.
ادامه ...

مجرای اشکی مسدود شده در نوزادان

حداقل 20 درصد نوزادان با یک یا دو مجرای اشکی مسدود شده یا تقریباً مسدود شده به دنیا می آیند. این انسداد ممکن است به صورت آماس های زرد یا سفید، خود را نشان دهد .
ادامه ...

آیا ریزش مو پس از زایمان طبیعی است؟

پس از زایمان و تولد فرزندتان، سطح استروژن شما کاهش یافته و غده های موی بیشتری وارد مرحله استراحت می شوند. طی 5 ماه اول پس از زایمان، به احتمال زیاد ریزش موی بیشتری را در حمام یا هنگام شانه کردن آنها مشاهده خواهید کرد
ادامه ...

پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت اول

کودکانی که در دوران کودکی خود فعالیت بدنی و ورزشی بیشتری انجام می دهند در بزرگسالی نیز به احتمال خیلی زیاد این فعالیت ها را ادامه داده و بالغین فعال تر و در نتیجه سالم تری خواهند بود.
ادامه ...

پنج راهکار برای اینکه کودکتان فعالیت بدنی داشته باشد - قسمت دوم

والدین گرامی به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت بدنی برای کودکان پیش از دبستان تنها به ورزش کردن آن هم ورزشهای سنگین ختم نمی شود. هرگونه برنامه ایکه شامل ورزش ساده،بازی،انجام کارهای مورد علاقه کودک مانند باغبانی،دوچرخه سواری،سنگ نوردی یا صخره نوردی و دویدن در طبیعت و.... باشد را نیز می توان فعالیت بدنی مناسب برای کودک دانست.
ادامه ...

خواص زردآلو و طرز تهیه پوره آن

بر طبق طب سنتی زردآلو دارای طبیعتی سرد و تر می باشد و در صورتی که نوع شیرین آن استفاده شود گرم تر خواهد بود. زردآلو ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و به دلیل دارا بودن قند طبیعی راحت هضم می شود.
ادامه ...

سندروم بی قراری پا در دوران بارداری

اگر احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در پای خود دارید یا فکر می کنید حرکات پای شما غیر قابل کنترل شده، احتمالاً از سندرم بی قراری پا یا RLS رنج می برید.طالعات انجام شده بر روی 600 زن باردار، بیش از 16 درصد آنان در طول دوران بارداری دارای سندروم RLS هستند
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.