اختلال یادگیری در کودکان از تشخیص تا درمان

اختلالات در کودکان انواع مختلف دارد که بر اساس نوع آن می تواند قبل یا در سالهای اولیه مدرسه تشخیص داده شود.در اینجا ما به یکی از انواع این اختلالات در کودکان که همان اختلال یادگیری است خواهیم پرداخت.
ادامه ...

شب یلدا و آداب و رسوم آن در ایران

شب آغاز زمستان را درایران شب چله یا شب یلدا نام گذاری کرده اند. یلدا واژه‌ای سریانی به معنای ولادت و میلاد است یعنی میلاد خورشید
ادامه ...

سبک فرزند پروری سهل گیرانه چگونه است؟

در جریان رشد کودک،محیط و شرایط خانواده یک عامل مثبت و مهیا کننده زمینه های رشد و یا یک عامل بازدارنده خواهد بود . در این میان نظام تربیتی خانواده به عبارت دیگر روشهای فرزند پروری والدین از عوامل مهم در شکل گیری شخصیت کودک است .
ادامه ...

مدیریت عیدی کودکان

تاکنون به این مساله فکر کرده اید که از چه روشهایی میتوان عیدی کودکان را مدیریت کرد؟
ادامه ...

سبک فرزند پروری مقتدرانه چگونه است؟

شیوه هایی که والدین در برخورد با فرزندان خود اعمال میکنند در رشد انان در دوران کودکی و خصایص شخصیتی و رفتاری آنها تاثیر فراوان و عمیق دارد.
ادامه ...

فرزند پروری مستبدانه چیست؟

در جریان رشد کودک،محیط و شرایط خانواده یک عامل مثبت و مهیا کننده زمینه های رشد و یا یک عامل بازدارنده خواهد بود .در این میان نظام تربیتی خانواده به عبارت دیگر روشهای فرزند پروری والدین از عوامل مهم در شکل گیری شخصیت کودک است
ادامه ...

خشکی پوست در بارداری

تغییرات هورمونی به وجود امده در دوران بارداری سبب از دست رفتن رطوبت پوست شده که این امر موجب پوسته پوسته شدن و در نتیجه خارش پوست می شود.
ادامه ...

سبک یادگیری در دانش آموزان متفاوت است

امروزه روشن شده است که نوع و ترکیب هوش افراد،همانند چهره و شخصیت آنها متفاوت است.برخی از افراد از طریق حس " بینایی" بهتر و بیشتر یاد می گیرند و برخی دیگر یادگیری فوق العاده ای از طریق " شنیدن" دارند.
ادامه ...

راست دست یا چپ دست بودن کودک از چه زمانی مشخص میشود؟

چپ دست یا راست دست بودن کودک به شدت تحت تأثیر ژنتیک می باشد. اگر شما و شریک زندگیتان هر دو چپ دست هستید احتمال اینکه کودک شما چپ دست شود 45 تا 50 درصد است.
ادامه ...

در انجام کارهای روزانه چه انتظاراتی باید از کودک داشته باشیم؟ (5 تا 8 سال)

کودک باید در انجام کارهای روزانه شرکت کند. کمک در خانه، مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی را به او آموزش می دهد. این کار به کودکتان حس مفید بودن می دهد و سبب افزایش مهارتهای او می شود .
ادامه ...

چرا کودکم به درآوردن لباس و برهنه بودن علاقه دارد؟

شوخی کردن با کودک وقتی برهنه است و بازی می کند مشکلی ندارد ولی شما باید به او یاد بدهید که بدن انسان خصوصی است و در حضور دیگران باید لباس به تن داشت و نباید عریان بود .
ادامه ...

نقش والدین در کنترل دعوای کودکان

بسیاری از والدین می گویند سر و صدای ناشی از دعوای کودکان با هم بدترین بخش ماجراست. در واقع ممکن است بتوانید صداهای بلند، بازی های خشن و ... را تحمل کنید اما صدای جرو بحث و دعوای کودکان با هم واقعاً دیوانه کننده است.
ادامه ...

یادگیری گام به گام مهارت های اجتماعی در مهد کودک

تقریباً هر فعالیتی که کودک درمدرسه یا مهد کودک انجام می دهد به او کمک می کند تا از لحاظ اجتماعی و احساسی به بلوغ برسد.
ادامه ...

چرا کودکان دوست دارند یک داستان تکراری را چندین بار گوش دهند؟

اکثریت کودکان دوست دارند شب ها قبل از خواب برایشان کتاب داستان خوانده شود یا به قصه ای که مادر یا پدر برایشان تعریف میکند گوش دهند. اما آیا اینکه کودک هرشب علاقه دارد که یک قصه تکراری بارها و بارها گفته شود و یا یک داستان تکراری را چندین بار گوش کند طبیعی است؟
ادامه ...

پرورش کودک تیزهوش

تمام والدین دوست دارند کودک تیزهوش داشته باشند.کودک تیزهوش اولین درسها را بسیار قبل از کلاس اول و ورود به دبستان دریافت می کند. این اولین درس در زمان خوابیدن کودک در آغوش مادر و گوش کردن به کتابی که مادر برایش می خواند به او داده می شود. این تجربه خوشایند عشق به کتاب و کتابخوانی را در کودک پرورش می دهد.
ادامه ...

بزرگترین اشتباهات والدین در مورد صندلی ماشین کودک

هر ساله ده ها هزار کودک در سوانح رانندگی دچار آسیب دیدگی شده و حدود هزار کودک نیز به کام مرگ کشیده می شوند.صندلی ماشین کودک به طور قابل توجهی خطر مرگ یا آسیب رسیدن جدی به کودکان را در زمان تصادف کاهش می دهد.
ادامه ...

پرستار کودک بد چه نشانه هایی دارد؟

تشخیص این که پرستار کودک شما کارش را به درستی انجام می دهد یا نه ، کار ساده ای نیست. برای این کار باید او را به طور نامحسوس زیر نظر بگیرید ولی در اغلب موارد نیازی به این کار نیست و مشکل به وسیله گفت و گو با پرستار حل می شود.
ادامه ...

چرا کودکان غریبی می کنند؟

کودک تا حوالی 6 ماهگی معمولا از آنکه در آغوش دوستان خانوادگی یا افراد غریبه باشد خشنود است.اما بین 7 تا 9 ماهگی ،نسبت به نزدیک شدن به افرادی غیر از والدینش مقاومت نشان داده و غریبی می کند.
ادامه ...

مزایا و معایب رقابت برای کودکان - قسمت دوم

رقابت برای کودکان هرچند می تواند فرصت های آموزشی ارزشمندی را فراهم کند ولی می تواند به راحتی از کنترل خارج شود. شفردلوک می گوید: دنبال علائمی در فرزند خود باشید که نشان می دهند فرزند شما به پیروزی بیشتر از بازی کردن اهمیت می دهد.
ادامه ...

مزایا و معایب رقابت برای کودکان - قسمت اول

والدین دوست دارند کودکشان درک کند که گاهی اوقات موفقیت دور از دسترس است. چگونه می خواهید به فرزند خود فرق موفقیت و برنده شدن به هر قیمتی را آموزش بدهید؟
ادامه ...

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه باکودک از آخرین رویدادهای مرتبط با دنیای کودکان با خبر خواهید شد.