برای مشاهده لیست مهدکودک ها روی منطقه کلیک کنید

خشکی پوست در بارداری

تغییرات هورمونی به وجود امده در دوران بارداری سبب از دست رفتن رطوبت پوست شده که این امر موجب پوسته پوسته شدن و در نتیجه خارش پوست می شود.
دلایل ایجاد خشکی و خارش پوست در بارداری:
در دوران بارداری پوست شکم مادر شروع به کشیده شدن می کند .همزمان با این کشش چربیهای اضافی نیز ترشح شده که سبب ایجاد جوش یا آکنه در پوست       می شود. از طرفی تغییرات هورمونی به وجود آمده در دوران بارداری سبب از دست رفتن رطوبت پوست شده که این امر موجب پوسته پوسته شدن و در نتیجه خارش پوست می شود. این خارش بیشتر در قسمتهای ران، سینه و بازو قابل احساس است.
                                            خشکی پوست در بارداری
راهکارهایی ساده برای برطرف کردن این مشکل:
1- بهتر است خانم های باردار در هنگام دوش گرفتن به جای صابون و یا شوینده های الکلی از یک شوینده غیر صابونی استفاده کرده و بلافاصله پس از استحمام از مرطوب کننده های حاوی اوسرین و گلیسیرین استفاده نمایند.
روغن زیتون،روغن جوجوبا،روغن نارگیل رطوبت رسانهای بسیار خوبی برای پوست هستند.
2- خانم‌های باردار بهتر است با آب ولرم دوش بگیرند. اضافه کردن جو دو سر به آب وان حمام، سبب تسکین عروق خونی و خارش‌های پوستی می‌شود.
3- همیشه بدن خود را خشک و تمیز نگه دارید، هورمون‌های حاملگی سبب افزایش تعریق پوست شده و این تعریق منجر به افزایش خارش بدن می شود.
4 - از لباسهای گشاد و نخی استفاده کنید.
 

یکی دیگر مواد بسیار مفید برای پوست، ماست می باشد.ماست سرشار از اسید لاکتیک و پروتئین بوده و به آبرسانی به پوست کمک می کند. ماست سلولهای مرده را حذف می کند.یک لایه ی نازک از ماست ساده را روی پوست خود ماساژ دهید و بعد از دو یا سه دقیقه با آب گرم شست و شو دهید و با یک حوله ی تمیز خشک کنید.

 

469 | 4 دی 1397
نظر شما ثبت شد و با تایید مدیر منتشر خواهد شد.
امکان ارسال پیام در حال حاضر وجود ندارد.